Częste błędy tenisowe popełniane przez początkujących i jak je naprawićKiedy uczysz się grać w tenisa, jest wiele do ogarnięcia. Między tym, gdzie stanąć na korcie, jak uderzyć piłkę i kiedy ją uderzyć... jest wiele rzeczy na raz. Dla nowych graczy może to być trudne, aby wiedzieć, kiedy popełniają błędy i na których obszarach muszą się bardziej skupić. Jak w każdym sporcie, praktyka czyni mistrza! Istnieje wiele różnych technik, które pomogą Ci poprawić swoją grę szybciej niż cokolwiek innego. Jednak wiedza o tym, co powinieneś robić, a faktyczne wykonywanie tego, to często dwie różne rzeczy. Nauka na własnych błędach jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę gry. Oto powszechne błędy popełniane przez początkujących podczas gry w tenisa i jak możesz je naprawić.

Podstawy gry w tenisa

Jak każdy sport, tenis polega na dokładności zarówno w swoich ruchach jak i technice. Jest to prawdziwe zarówno dla początkujących błędów i każdego w ogóle. Ważne jest, aby uzyskać podstawy prawo przed przejściem do bardziej zaawansowanych technik. Jeśli nie masz podstawowych elementów swojej gry w dół znajdziesz to znacznie trudniejsze do poprawy techniki w dłuższej perspektywie. Najważniejsze z nich to praca stóp, chwyt rakiety, technika serwu i sposób ułożenia ciała na korcie. Jeśli nie będziesz miał tych podstawowych elementów, nie będziesz w stanie poruszać się tak efektywnie, jak byś chciał i będziesz dodatkowo obciążał swoje ciało. Ważne jest, aby je opanować zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych technik, które opierają się na tych podstawach.

Utrzymywanie się we właściwej pozycji

Jako początkujący, będziesz musiał być w odpowiedniej pozycji, aby uderzyć piłkę poprawnie. Jeśli nie jesteś w odpowiednim miejscu, nie będziesz w stanie uderzyć piłki, gdy będzie zbliżać się do ciebie. Będziesz również zostawić siebie w podatnej pozycji, co ułatwia przeciwnikowi, aby uzyskać cię. Miejsce, w którym powinieneś się znaleźć przed uderzeniem piłki jest znane jako pozycja gotowa. Powinieneś być w pozycji gotowości zanim twój przeciwnik uderzy piłkę w twoim kierunku.

Dobrym sposobem na przećwiczenie tego jest wyobrażenie sobie, że jesteś żołnierzem na baczność. Stoisz ze stopami po obu stronach środkowego znaku i kolanami lekko zgiętymi. Twoje kolana powinny być lekko zgięte, ponieważ łatwiej jest się poruszać i wstawać będąc w tej pozycji. Należy również mieć dobry uchwyt na rakietę z kciukiem na górze uchwytu. Twoja rakieta tenisowa powinna znajdować się w linii z Twoim ciałem, nie powinna być skierowana w stronę przeciwnika. Powinieneś patrzeć prosto przed siebie na siatkę z oczami i rękami we właściwym miejscu.

Zły kąt nachylenia rakiety

Kiedy jesteś w pozycji gotowości, upewnij się, że masz rakietę ustawioną pod odpowiednim kątem. To decyduje o kierunku twojego swingu i o tym, dokąd zmierza piłka. Twoja rakieta powinna być ustawiona pod kątem 45 stopni w stosunku do kortu. Koniec rakiety powinien być skierowany w stronę siatki. Jest to najlepsza pozycja dla Ciebie, aby uderzyć piłkę prosto w kierunku przeciwnika z mocą. Jeżeli kąt nachylenia rakiety jest nieco inny niż ten, piłka prawdopodobnie znajdzie się poza boiskiem. Uderzasz piłkę albo zbyt wysoko albo zbyt nisko i nie będzie ona podróżować w linii prostej. Jeśli kąt rakiety jest zbyt wysoki, uderzysz piłkę zbyt nisko. Jeśli jest zbyt niski, uderzysz piłkę zbyt wysoko. Sprawisz również, że piłka będzie leciała wolniej niż w innym przypadku.

Nieprawidłowa praca stóp

Twoja praca stóp jest jednym z najważniejszych aspektów gry. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, których nauczy się początkujący gracz, gdy zacznie grać w tenisa. Poprawna praca stóp pomoże Ci poruszać się po korcie bardziej efektywnie i sprawi, że będziesz miał lepszą pozycję do uderzenia piłki. Ważne jest, aby pamiętać, że nie należy poruszać stopami i nogami w tym samym czasie. Raczej twoje biodra powinny poruszać się do przodu, gdy uderzasz piłkę, a nogi powinny pozostać w miejscu. To pomoże Ci uderzyć piłkę pod odpowiednim kątem i z większą mocą. Przesuwanie stóp i nóg razem utrudni ci uderzenie piłki i szybko cię zmęczy. Jeśli stwierdzisz, że poruszasz stopami i nogami w tym samym czasie, spróbuj zwolnić. To sprawi, że łatwiej będzie uzyskać je w odpowiedniej kolejności, tak aby stopy były nieruchome, gdy uderzasz piłkę.

Najlepszym sposobem uczenia się na swoich błędach jest ich notowanie. Kiedy ty lub twój przeciwnik popełniasz błąd, zanotuj go, abyś mógł go poprawić w następnej grze. Upewnij się, że wszystko robisz dobrze, zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych technik. Kiedy już opanujesz podstawy, możesz przejść do bardziej zaawansowanych technik. To pomoże Ci poprawić swoją grę szybciej niż cokolwiek innego. Na początku może to być wyzwaniem, ale z praktyką będziesz coraz lepszy!

Jak w każdym sporcie, istnieje wiele różnych technik, które pomogą Ci poprawić swoją grę. Jednak wiedza o tym, co powinieneś robić, a faktyczne wykonywanie tego, to dwie różne rzeczy. Nauka na własnych błędach jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę gry.