Ostateczny przewodnik po zakupie rakiety tenisowejJeśli kiedykolwiek postawiłeś stopę na korcie tenisowym lub krytym boisku do racquetballa, wiesz jak ważny jest Twój sprzęt. Wysokiej jakości rakieta może pomóc Ci poprawić swoją grę i przenieść ją na wyższy poziom. Jeśli jesteś nowy w sporcie tenisowym, uzyskanie odpowiedniej rakiety może być większym wyzwaniem niż nauka zasad i sposobu serwowania. Na szczęście istnieje tak wiele różnych typów rakiet, że bez względu na poziom umiejętności lub styl gry, mamy cię pod opieką! Od materiałów do technologii i wszystkiego pomiędzy, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć idealną rakietę dla swojej gry.

Jaka jest najlepsza rakieta tenisowa?

Bardzo częstym pytaniem, które słyszymy jest "jaka jest najlepsza rakieta tenisowa?". Jest to bardzo trudne pytanie do odpowiedzi, ponieważ to naprawdę zależy od stylu gry, poziomu gry i osobistych preferencji. Na przykład, gracz 100-mph będzie chciał lżejszą rakietę z większą głową niż kontrolowany gracz, który preferuje większy sweetspot. Jest kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze odpowiedniej rakiety tenisowej dla Ciebie. Twój poziom gry - Czy jesteś początkującym lub średnio zaawansowanym graczem? Jaki typ gry uprawiasz? Twój styl gry - Czy wolisz ciężką rakietę, lżejszą, czy gdzieś pomiędzy? Jaki typ strun lubisz? Czy jesteś leworęczny?

Naciąganie rakiety tenisowej

Jedną z najważniejszych części twojej rakiety tenisowej są struny. Rodzaj strun, które wybierzesz może mieć duży wpływ na Twoją grę. Struny występują w różnych materiałach, napięciach i grubościach. Jak można sobie wyobrazić, im grubsza struna, tym większe napięcie i odwrotnie. Cięższe struny są generalnie lepsze dla silnego uderzenia i dla graczy, którzy uderzają piłkę mocno. Miękkie struny są generalnie lepsze dla dotyku strzałów i dla graczy, którzy są bardziej finezji zorientowane. Rakiety tenisowe będą miały zalecane napięcie wymienione na nich. Jeśli nie jesteś pewien, z czym iść, zalecamy iść nieco powyżej zalecanego napięcia, aby dać ciąg trochę więcej trwałości. Strunowanie rakiety jest dość proste, z większości rakiet biorąc mniej niż 10 minut do strun. Jeśli nigdy wcześniej nie naciągałeś rakiety, zalecamy znalezienie sklepu tenisowego, który zrobi to za Ciebie.

Materiały na rakiety tenisowe

Istnieje wiele materiałów używanych do produkcji rakiet tenisowych, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Materiały te mogą się różnić w zależności od tego gdzie rakieta jest wykonana. Na przykład, rakieta wykonana w Stanach Zjednoczonych będzie miała inne materiały niż te wykonane w Chinach. Ważne jest, aby wiedzieć o różnych materiałach przy wyborze rakiety.

  • Grafit - Jest to jeden z najbardziej powszechnych materiałów używanych w rakietach tenisowych i znajduje się w rakietach każdej większej marki. Rakiety grafitowe są zazwyczaj lekkie i mocne, ale nie są tak trwałe jak inne materiały. Rakiety grafitowe są również droższe, ponieważ wymagają więcej pracy podczas produkcji.
  • Aluminium - Jest to kolejny popularny materiał używany w rakietach tenisowych. Rakiety aluminiowe są bardzo trwałe i ogólnie bardzo przystępne cenowo. Są one cięższe niż rakiety grafitowe, ale są ogólnie łatwiejsze do huśtawki. Są też zazwyczaj tańsze niż rakiety grafitowe.

Squash Racquet Vs. Tennis Racquet

Rakiety do squasha i rakiety do tenisa wyglądają bardzo podobnie, ale w rzeczywistości są bardzo różne. Rakiety do squasha są zazwyczaj cięższe i większe niż rakiety do tenisa i mają większy rozmiar główki. Ponadto rakiety do squasha mają mniejsze struny i mniejszy sweet spot niż ich odpowiedniki do tenisa. Rakiety do squasha są używane zarówno na kortach krytych jak i odkrytych, ale rakiety tenisowe są używane tylko na kortach odkrytych. Rakiety tenisowe mają szerszy rozmiar głowy niż rakiety squash, a struny są cieńsze niż rakiety squash, dając rakiety tenisowe większy sweet spot. Rakiety do squasha są zwykle ustawione z niższym napięciem niż rakiety tenisowe, więc są bardziej miękkie i łatwiejsze do huśtawki.

Opcje rakiety

Wałek rakiety to długość uchwytu od końca do końca. Możesz znaleźć wiele różnych wałów, z których każdy oferuje swoje własne unikalne korzyści. Znalezienie odpowiedniego trzonu dla Ciebie będzie zależało od Twojego stylu gry, poziomu gry i rozmiaru dłoni. Standard - Jest to najczęściej spotykana długość wału, zapewniająca równowagę pomiędzy mocą i kontrolą. Intermediate - Rakiety Intermediate są świetne dla początkujących, średnio zaawansowanych graczy i graczy z mniejszymi dłońmi Standard - Standardowa rakieta jest nieco dłuższa od standardowej, dając więcej mocy bez poświęcania kontroli. Ta długość jest najlepsza dla graczy o większych dłoniach. Extra Long - Extra długie rakiety są najlepsze dla wysokich graczy, tych którzy mają bardzo silny serw, lub tych którzy wolą więcej

Ostateczny przewodnik po zakupie rakiety tenisowej jest kluczem do znalezienia odpowiedniej rakiety dla Twojej gry. Istnieje tak wiele różnych typów rakiet dostępnych, że bez względu na poziom umiejętności lub styl gry, istnieje doskonała rakieta tam dla Ciebie. Wszystko co musisz zrobić to wiedzieć czego szukać i jak się za to zabrać. Teraz wyjdź tam i uderzyć kilka piłek! Oto różne rodzaje rakiet, jak również materiały, z których są wykonane. Zawarliśmy również informacje o tym, jak różne typy rakiet różnią się pod względem długości i wielkości uchwytu. Teraz, gdy już wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie rakiety, czas uderzyć na korty!