Najlepsze piłki do tenisa dla Twojej gry: Kompleksowy przewodnikJeśli chodzi o grę w tenisa, potrzebujesz całego szeregu sprzętu, aby zapewnić sobie gotowość do każdego wyzwania. Od rakiet i odzieży po obuwie i piłki, istnieje wiele akcesoriów, które mogą pomóc w poprawie gry. Jeśli chodzi o te ostatnie, istnieją trzy rodzaje piłek tenisowych, w które powinieneś się zaopatrzyć: piłki treningowe, piłki meczowe i piłki treningowe. Każdy rodzaj piłki ma swój własny, unikalny zestaw cech, które sprawiają, że jest idealna do konkretnej sytuacji lub środowiska. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z nich i wyjaśnijmy, dlaczego są przydatne na różne sposoby.

Piłki tenisowe do ćwiczeń

Piłki treningowe są, co nie jest zaskakujące, używane do ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz w domu, czy na zewnątrz, te piłki są idealnym wyborem. Kiedy ćwiczysz, chcesz mieć pewność, że twoje strzały są tak dokładne, jak to tylko możliwe, dlatego piłki treningowe są świetną opcją. Z tymi piłkami można pracować nad techniką i poprawić swoje uderzenie bez obawy o uszkodzenie drogich piłek tenisowych. Piłki treningowe są zazwyczaj wykonane z tańszych materiałów i nie latają tak dobrze jak piłki meczowe, dzięki czemu są idealne do użytku w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Są one również często tańsze niż piłki meczowe, co czyni je świetną opcją dla tych, którzy mają ograniczony budżet.

Meczowe piłki tenisowe

Piłki meczowe to wspólna nazwa dla piłek tenisowych, które są używane w meczu. Te piłki będą zazwyczaj najdroższą opcją i są zaprojektowane tak, aby podróżować tak daleko, jak to możliwe. Mają one bardziej miękką powierzchnię niż piłki treningowe, co czyni je idealnymi do stosowania na twardym korcie. Na twardym korcie jest mniejszy margines błędu niż na innych powierzchniach, takich jak trawa. Dlatego piłka, która podróżuje dalej, ma znaczną przewagę. Ponieważ są zaprojektowane do pokonywania większych odległości, piłki meczowe nie mają tak dużej rotacji jak piłki treningowe. Oznacza to, że świetnie nadają się do gry na kortach twardych, ale mogą mieć problemy na trawie. Piłki meczowe są również zazwyczaj twardsze niż inne rodzaje. To sprawia, że są one idealne do użytku na twardym korcie, ale nie tak bardzo na korcie trawiastym.

Treningowe piłki tenisowe

Piłki treningowe są zaprojektowane specjalnie do użytku podczas sesji treningowych i ćwiczeń. Te piłki są zwykle tańsze niż piłki meczowe i treningowe, co czyni je idealnymi do wykorzystania w treningu. Podobnie jak piłki treningowe, piłki treningowe są zaprojektowane tak, aby były bardziej miękkie i nie będą podróżować tak daleko jak piłki meczowe. Są one przeznaczone do użytku na każdym rodzaju kortu i są tańsze niż piłki meczowe. To sprawia, że są świetne do wykorzystania w treningu grupowym, ponieważ nie musisz się martwić o uszkodzenie sprzętu innych osób. Jeśli szukasz piłki, która pomoże Ci ćwiczyć serwy, piłka treningowa jest świetnym wyborem. Jeśli jednak regularnie ćwiczysz swoje uderzenia, możesz zdecydować się na bardziej miękką piłkę, taką jak piłka treningowa.

Jak wybrać najlepsze piłki tenisowe do swojej gry?

Istnieje kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich piłek tenisowych do swojej gry. Należą do nich typ piłki, jej skład, poziom odbicia i wszelkie specjalne cechy. Rodzaj piłki, którą wybierzesz, zależy od nawierzchni, na której grasz. Istnieją trzy rodzaje piłek tenisowych: treningowe, meczowe i szkoleniowe. Do treningu, meczu i szkolenia, te typy mogą być wykonane z różnych materiałów:

  • Piłki syntetyczne są najbardziej powszechnym typem piłki tenisowej i są przeznaczone do użytku na kortach twardych i trawiastych. Wykonane są z materiału syntetycznego i są najtańszym rodzajem piłki tenisowej.
  • Naturalne piłki tenisowe na trawę są tworzone z gumowego rdzenia i pokrycia z naturalnej wełny, która jest przeznaczona do użytku na korcie trawiastym. Dzięki pokryciu z wełny mają one więcej spinu i kontroli niż piłki syntetyczne.
  • Piłki tenisowe z gąbki są przeznaczone do gry w pomieszczeniach i są zaprojektowane z gąbki, aby zmniejszyć odbicie. To sprawia, że są idealne do stosowania na twardych kortach, ponieważ nie będą produkować tak dużo odbić.

Najlepsze marki piłek tenisowych

Liczne marki produkują piłki tenisowe, ale nie wszystkie z nich robią piłki tenisowe odpowiednie dla każdego typu gracza. Oto kilka najlepszych marek piłek tenisowych:

  • Piłki ATP Advantage są idealne do stosowania na wszystkich rodzajach kortów. Wykonane są z połączenia włókien syntetycznych i naturalnej wełny, co sprawia, że są idealne do stosowania w każdych warunkach pogodowych.
  • Piłki Dunlop Biomimetic posiadają technologię Biomimetic, która została zaprojektowana tak, aby czuć i odbijać się jak prawdziwa piłka tenisowa bez ponoszenia kosztów. Piłki Dunlop Biomimetic są idealne do stosowania na wszystkich kortach, w tym glinianych.
  • Piłki Penn Premium są przeznaczone na korty gliniane, co czyni je świetną opcją dla tych, którzy regularnie grają na glinie. Posiadają rdzeń o niskiej sprężystości, który ma na celu zmniejszenie odbicia i sprawia, że są idealne na korty gliniane.

Najlepsze syntetyczne piłki do tenisa

  • Penn Blue Training Balls są przeznaczone do użytku na kortach twardych i trawiastych, co czyni je świetną opcją dla wszystkich graczy. Charakteryzują się niskim odbiciem, dzięki czemu są dobre do stosowania w treningu, i są dostępne w opakowaniu 36 sztuk.
  • Piłki Dunlop Biomimetic Tennis Balls charakteryzują się wysokim stopniem odbicia, dzięki czemu są idealne na korty gliniane. Zostały zaprojektowane tak, aby czuć i odbijać się jak prawdziwe piłki tenisowe, co zapewnia lepsze wrażenia.