Jak stać się lepszym w tenisie - 5 prostych strategii, które pozwolą ci przejść od początkującego do profesjonalistyBądźmy szczerzy: niewiele jest rzeczy tak frustrujących jak bycie początkującym, jeśli chodzi o coś takiego jak tenis. Podczas gdy kiedyś mogłeś być mistrzem w klasie wychowania fizycznego w dodge ball (ah, słodkie wspomnienia), teraz ledwo możesz uderzyć piłkę. Widzisz tę siatkę tam w górze? Tak, jest całkiem mała... Ale dlaczego jest tak trudno? Cóż, nie martw się. Istnieje wiele sposobów, aby stać się lepszym w tenisie - nawet jeśli masz zerowe doświadczenie. Jeśli będziesz się tego trzymać i często ćwiczyć, z czasem staniesz się znacznie lepszy. W końcu każdy gdzieś zaczyna! Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnie nowy w tym sporcie, czy po prostu chcesz przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom, oto 5 prostych strategii, które sprawią, że w krótkim czasie przejdziesz od początkującego do zawodowca.

Zdecyduj, jakim graczem chcesz być

Mimo, że każdy może grać w tenisa, żaden z dwóch graczy nie będzie taki sam. Nie ma jednego sposobu na bycie świetnym tenisistą, więc pierwszym krokiem do stania się lepszym jest podjęcie decyzji, jak chcesz, aby wyglądała Twoja gra. Czy jesteś bardziej zainteresowany stylem defensywnym, czy jesteś bardziej ofensywnym graczem? Defensywni gracze lubią utrzymywać swoje strzały nisko i blisko siatki, podczas gdy ofensywni gracze lubią utrzymywać piłkę w powietrzu i mieć potężniejsze strzały. Zanim zaczniesz grać, zastanów się, jakim typem gracza chcesz być. Ważne jest, aby mieć konkretny cel w głowie. Posiadanie celu pomoże Ci skupić się na tym, co chcesz poprawić i co chcesz uzyskać z tenisa. Pomoże to również zachować motywację i nie dać się sfrustrować.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Jeśli chodzi o naukę sportu takiego jak tenis, to nic nie zastąpi faktycznego wyjścia na kort i gry! W końcu, jaki jest lepszy sposób, aby stać się lepszym w tenisa niż rzeczywiście grając w tenisa? Chociaż może to być zastraszające na początku, będziesz coraz lepszy, im więcej ćwiczysz. Dobrą zasadą jest ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli chcesz być lepszy w tenisie, ważne jest, aby upewnić się, że wkładasz w to czas i wysiłek! Możesz zacząć od krótkiej gry na początek. Na przykład, możesz uderzyć kilka piłek o ścianę i wykonać kilka uderzeń tam i z powrotem z przyjacielem. W miarę jak Twoje umiejętności się poprawiają i stajesz się bardziej pewny siebie, możesz przejść do gry na punkty. Punkty są jak gry, ale zamiast grać do 21, grasz, aby wygrać. Możesz stać się jeszcze bardziej poważny i dołączyć do ligi lub zapisać się na turniej.

Znajdź mentora lub trenera

Posiadanie mentora lub trenera może zrobić różnicę, gdy uczysz się nowego sportu. Mogą oni pomóc ci wyznaczyć cele i znaleźć sposoby na poprawę swojej gry. Mogą również dać ci cenne rady, jak grać lepiej w tenisa bardziej wydajnie i skutecznie. W niektórych sportach, to jest wspólne, aby mieć mentora lub trenera, jak tenis lub sztuki walki. Posiadanie mentora lub trenera może zdjąć z Ciebie wiele presji. Mogą pomóc ci skupić się na tym, co ważne i dać ci radę, jak zrobić lepiej. Jest to również świetny sposób na nawiązanie przyjaźni i budowanie umiejętności społecznych. Jeśli nie masz mentora tenisowego, nie martw się. Większość klubów tenisowych ma trenerów, którzy są bardziej niż chętni do pomocy początkującym. Nie wspominając, większość trenerów prowadzi kliniki i kursy, w których możesz uczestniczyć, aby dowiedzieć się więcej o tenisie.

Dołącz do klubu tenisowego lub grupy

Dołączenie do klubu tenisowego lub grupy to świetny sposób na poznanie ludzi, którzy kochają tenis tak samo jak ty. Posiadanie przyjaciół lub mentorów w klubie może pomóc ci utrzymać motywację i nie dopuścić do znudzenia się tenisem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, możesz poszukać w Internecie, czy są jakieś kluby lub grupy w pobliżu. Możesz również spróbować zapytać swoich przyjaciół, czy grają w tenisa i chcą uderzyć kilka piłek z tobą raz na jakiś czas. Istnieją również społeczności internetowe, gdzie można połączyć się z innymi graczami w tenisa, jak Sports and Fitness Network. Dołączenie do klubu tenisowego lub grupy pomoże Ci również poprawić swoją grę. Będziesz miał ludzi do gry i możesz poprosić o radę, jak poprawić swoją grę.

Nie zapomnij się rozciągnąć!

Być może słyszałeś powiedzenie "jeśli go nie używasz, tracisz go". Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Twoich mięśni. Jeśli jesteś nowy w tenisie lub nie grałeś od jakiegoś czasu, ważne jest, aby rozgrzać się i rozciągnąć przed grą. Odpowiednie rozgrzanie i rozciągnięcie pomoże zapobiec urazom i pozwoli Ci grać dłużej. Podczas rozgrzewki do tenisa, ważne jest, aby upewnić się, że wykonujesz rozgrzewkę całego ciała. To sprawi, że krew będzie płynąć, a mięśnie będą gotowe do aktywności. Możesz robić takie rzeczy jak podnoszenie kolan, wypady i wymachy nóg, aby rozgrzać rdzeń, nogi i ręce. Jeśli chodzi o rozciąganie, możesz robić takie rzeczy jak huśtawki nóg, aby rozciągnąć plecy i nogi.