5 sposobów na rozpoczęcie gry w tenisa: przewodnik dla początkującychKiedy myślisz o tenisie, większość ludzi myśli o słynnych siostrach Williams lub może Roger Federer i Novak Djokovic. To nie jest sport, który przychodzi do głowy, gdy myślisz o tym, jakie działania można odebrać jako początkujący. Jednak coraz więcej osób chce pozostać aktywnymi, istnieje wiele sposobów, aby dostać się do gry w tenisa. Z tak wielu sportów tam, to może być trudne wiedząc, gdzie zacząć lub jaki rodzaj działalności jest prawo dla Ciebie. Jeśli chodzi o tenis, istnieje wiele odmian, których możesz spróbować. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: są doskonałymi sposobami na poznanie tej szybkiej gry i doskonalenie swoich umiejętności z czasem i praktyką. Oto 5 sposobów, dzięki którym możesz zacząć grać w tenisa (i to nie tylko na laptopie).

Spróbuj wirtualnego tenisa

W zależności od budżetu i dostępności, możesz zacząć grać w wirtualnego tenisa w dowolnym miejscu i czasie. Możesz grać na swoim smartfonie, komputerze lub konsoli. Czasami jednak napotkasz graczy, którzy są znacznie lepsi od Ciebie i może to być frustrujące. Z tym, ważne jest, aby pamiętać, że po prostu trzeba spróbować i poprawić swoje umiejętności z czasem. Wirtualny tenis może pomóc Ci poczuć, jak to jest grać na korcie. Może to być również świetny sposób, aby rozwijać swoją grę i nauczyć się strategii, takich jak gdzie i kiedy uderzyć pewne strzały. Wirtualne gry pozwalają również wybrać rodzaj zawodów, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności i awansować w zawodach, możesz to zrobić bardzo szybko. Jeśli chcesz ćwiczyć przeciwko przyjacielowi lub członkowi rodziny, możesz to również zrobić.

Sprzęt do tenisa powinien być twoim następnym priorytetem

To jest coś, o czym zawsze należy pamiętać, ale szczególnie jako początkujący. Łatwo jest wyjść i kupić rakietę, ale musisz upewnić się, że jest ona odpowiednia dla Ciebie. Upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojego wzrostu i wagi oraz pasuje do Twojego rozmiaru uchwytu. Ważne jest również, aby upewnić się, że jest to właściwy typ rakiety dla rodzaju gry, którą chcesz grać. Jeśli chodzi o buty tenisowe, upewnij się, że dostajesz coś, co jest wygodne i dobrze pasuje do ciebie. Jeśli grasz dużo, chcesz czegoś, co trwa i będzie dobrze wspierać twoją stopę. Wraz z butami, upewnij się, że nosisz skarpetki tenisowe, aby uniknąć pęcherzy. Jeśli chodzi o odzież do tenisa, chcesz się upewnić, że utrzymujesz się w cieple i chronisz przed słońcem. Tenis może być grany w każdych warunkach pogodowych i wiele razy jest grany na zewnątrz w miesiącach letnich. Upewnij się, że jesteś ubrany odpowiednio do gry i warunków pogodowych.

Idź na sesję drop-in

Sesje drop-in mogą być świetnym sposobem na pierwszą grę w tenisa. Możesz udać się do lokalnego klubu tenisowego i sprawdzić, czy mają dostępną grę drop-in. Kluby tenisowe są często otwarte dla publiczności i stanowią świetny sposób, aby rozpocząć grę z innymi. Kluby często mają programy dla początkujących lub lekcje, do których można dołączyć i jest to świetny sposób, aby nauczyć się podstaw gry. Drop-in sesje mogą być również doskonałym sposobem na poznanie innych ludzi i nowych przyjaciół, którzy również chcą grać w tenisa. Sesje drop-in mogą być świetnym sposobem na rozpoczęcie gry w tenisa. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz się zaangażować w ligę lub długoterminowe zobowiązanie. Jest to świetny sposób, aby przetestować sport i zdecydować, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Zacznij grać z przyjaciółmi

Jeśli jesteś bardziej komfortowy grając z przyjaciółmi, możesz rozpocząć grę w tenisa z nimi. Spotykajcie się regularnie i rozegrajcie partię tenisa "pickup". Możesz to robić samodzielnie lub z grupą przyjaciół, którzy również są zainteresowani grą w tenisa. Jeśli chcesz grać regularnie i poprawić swoje umiejętności, możesz zacząć rozważać dołączenie do ligi. Wiele miast ma lokalne ligi tenisowe, w których możesz uczestniczyć. Może to być świetny sposób na poznanie innych ludzi, którzy również interesują się tenisem i mają podobne poziomy umiejętności jak ty. Gra w lidze jest często bardziej zorganizowana i może być zaangażowany trener, który może dać ci informacje zwrotne na temat twojej gry i pomóc ci poprawić się z czasem i praktyką.

Spróbuj nauczyć się w grupie lub klasie

Jeśli wolisz uczyć się z innymi, możesz poszukać lokalnych klas tenisowych. Wiele miast oferuje zajęcia drop-in, gdzie można nauczyć się podstaw gry, zagrać kilka gier i uzyskać informacje zwrotne od instruktora, jak robisz. Zajęcia z tenisa to świetny sposób na rozpoczęcie gry. Możesz nauczyć się podstaw i uzyskać informacje zwrotne od innych na temat swojej gry podczas gry. Niektóre klasy są dla wszystkich poziomów, a inne mogą być tylko dla początkujących graczy. Możesz spróbować znaleźć klasę w pobliżu lub online i zobaczyć, jakie zajęcia są dostępne.

Ostatni krok: znajdź partnera i uderzaj na korty Jeśli próbowałeś wszystkie powyższe, może to być czas, aby znaleźć partnera i uderzyć korty. To jest najlepszy sposób, aby dostać się do tenisa. Kiedy już znajdziesz partnera, możesz zacząć szukać otwartych kortów w swojej okolicy. Jest to świetny sposób, aby uzyskać aktywne, poznać nowych ludzi i nawiązać nowe znajomości. Pamiętaj, że gra w tenisa może być bardzo społecznym sportem. Jeśli chcesz utrzymać swoje umiejętności, będziesz musiał grać regularnie. Z więcej niż jedną odmianą tenisa do wyboru, nie ma wymówki, aby nie zacząć.