Jak kupić najlepszą rakietę tenisową: Podstawowe wskazówkiTenis jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Jest to również sport, który może być odtwarzany przez każdego, niezależnie od wieku, płci lub poziomu umiejętności. Z tego powodu, istnieje wiele różnych odmian tego sportu. Obejmuje to zarówno racquetball halowy i zewnętrzny, jak i kilka innych. Jeśli jesteś zainteresowany nauką gry w tenisa, to czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. Istnieje wiele osób, które prawdopodobnie grały w racquetball wcześniej, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Gra była niezwykle popularna w latach osiemdziesiątych, gdzie została przedstawiona w fikcyjnym filmie "Fast Times at Ridgemont High" z głównych bohaterów odnoszących się do niego jako "racquetball" zamiast squasha, ponieważ nie było zasad o whacking przeciwnika z rakietami squasha!

Rakiety tenisowe i struny

Przez większość czasu rakiety tenisowe i struny tenisowe są dostarczane jako zestaw. Może być trudno znaleźć pojedynczy ciąg do rakiety, nawet w dużych sklepach sportowych, takich jak Dick's. Z tego powodu, najlepiej jest uzyskać pełny zestaw, jeśli to możliwe. Są one zazwyczaj bardzo przystępne, zazwyczaj około 10 dolarów za pełny zestaw. Droższe rakiety będą zazwyczaj droższe struny. Jeśli chodzi o typ, istnieją dwa główne rodzaje strun, które są używane na rakietach: syntetyczny gut. Struny są nawinięte ciasno wokół ramy i są trzymane i przymocowane do ramy rakiety za pomocą metalowych lub plastikowych haków. Niektóre ramy rakiet mogą być wymienione na inny rodzaj strun, jeśli to jest to, co wolisz. Struny, które są dostarczane z rakietą będą naprawdę tanie i prawdopodobnie pękną po kilku godzinach gry. Jeśli zamierzasz grać regularnie, to warto wymienić je na struny wyższej jakości.

Rodzaje rakiet tenisowych

Istnieją różne rodzaje rakiet, które są używane w tenisie, ale dwa główne typy to rakieta stalowa i rakieta grafitowa. Rakiety stalowe są wykonane z materiału zwanego stalą, który jest zazwyczaj formą żelaza. Rakiety te są zazwyczaj cięższe niż rakiety grafitowe, choć nie zawsze tak jest. Rakiety grafitowe wykonane są z materiałów grafitowych. Rakiety te są zazwyczaj lżejsze od rakiet stalowych. Rodzaj rakiety, którą zdecydujesz się używać powinien zależeć od Twojego poziomu umiejętności. Jeśli dopiero zaczynasz, to rakieta grafitowa jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Bardziej doświadczeni gracze używają zazwyczaj rakiet stalowych.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie rakiety tenisowej

Istnieje wiele różnych rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie rakiety tenisowej. Oprócz rodzaju rakiety, na którą patrzysz, powinieneś zwrócić uwagę na jej wagę, długość, rozmiar uchwytu i rodzaj strun. Cięższe rakiety są lepsze dla bardziej zaawansowanych graczy, podczas gdy lżejsze rakiety są najlepsze dla tych, którzy dopiero zaczynają. Długość jest również ważna. Powinieneś upewnić się, że rakieta ma odpowiednią dla Ciebie długość. Jeśli jest zbyt długa, będziesz musiał się bardziej schylić. Zbyt krótka rakieta może utrudnić Ci kontrolę nad piłką. Rozmiar uchwytu to coś innego, o czym powinieneś pamiętać przy zakupie rakiety. Jeśli masz mniejsze dłonie, to powinieneś wybrać mniejszy rozmiar uchwytu.

Kiedy powinieneś zmienić swoje struny?

Powinieneś zmienić swoje struny jak tylko się zepsują. Struny do rakiet tenisowych są wykonane z materiałów syntetycznych, które są mocne, ale nie wytrzymują zbyt długo. Gdy pęknie jedna struna w Twojej rakiecie, powinieneś od razu zmienić pozostałe. Struny do rakiet tenisowych są dość tanie, ale pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Zamiast kupować nową rakietę tenisową, gdy pęknie ci struna, możesz po prostu kupić nowe struny.

Jak samodzielnie naciągnąć rakietę?

Wielu graczy woli sznurować swoje własne rakiety, zwłaszcza jeśli planują dużo grać. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne naciąganie rakiety, ważne jest, abyś upewnił się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami. W przeciwnym razie może to skończyć się zagrożeniem dla Ciebie i osób wokół Ciebie. Nieprawidłowe podwiązanie rakiety może spowodować jej złamanie. Najlepiej jest naciągać rakietę w cichym miejscu, gdzie nikt nie będzie Cię rozpraszał.

Rakiety tenisowe są zazwyczaj zbudowane z materiałów grafitowych lub stalowych, ale rakiety do piłki nożnej są tradycyjnie wykonane z materiału kompozytowego. Sklepy sportowe zazwyczaj posiadają rakiety do tenisa, squasha i badmintona, ale rakiety do racquetballa są sprzedawane głównie przez wyspecjalizowanych dostawców. Należy szukać rakiety o dość dużej wadze, ponieważ zapewnia ona lepszą moc i obrót. Wybierz rakietę z otwartym wzorem strun, ponieważ pozwoli Ci to na generowanie spinów i kontrolę piłki. Wybierając naciąg, zdecyduj się na poliester lub materiał syntetyczny o naciągu pomiędzy 10 a 12 funtów na naciąg. Niższe napięcie zapewni dobrą kontrolę, a wyższe napięcie zapewni większą moc i spin.