Podstawy tenisa: Co musisz wiedzieć z poradami i wskazówkamiKiedy po raz pierwszy zaczynasz grać w tenisa, może wydawać się, że jest to prawie niemożliwie skomplikowana gra. Istnieje tak wiele zasad i technik, że nie jest łatwo się pomylić. Na szczęście, po przejściu przez początkowy etap nauki, to nie jest dużo prostsze do gry niż się wydaje. Przy odrobinie praktyki i kilku wskazówkach ekspertów, wkrótce będziesz imponować znajomym i rodzinie swoimi umiejętnościami gry w tenisa. Jeśli jesteś początkujący lub nie grałeś przez jakiś czas, to ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Tutaj zebraliśmy istotne wskazówki dotyczące gry w tenisa, że nawet najbardziej doświadczony gracz zrobiłby dobrze, aby przeczytać ponownie. To pomoże Ci poprawić swoją grę w krótkim czasie!

Poznaj sędziów i zasady

Kort tenisowy ma 78 stóp długości, 27 stóp szerokości, a siatka ma 8 stóp wysokości. Pole serwisowe to prostokąt o długości 34 stóp i szerokości 1 stopy znajdujący się za linią bazową. Mecz składa się z jednego lub dwóch setów, z których każdy wygrywa strona, która jako pierwsza wygra sześć gemów. Trzeci set jest rozgrywany przez zwycięzcę drugiego seta do 11 gier. Kiedy gra jest wygrana, serwującym jest strona, która serwowała jako ostatnia; kiedy set jest wygrany, strona, która serwowała jako ostatnia jest zwycięzcą.

Jeśli wynik jest 6-6, serwer ma pierwszy wybór końcówek. Piłka może być serwowana w dowolnym kierunku i musi być uderzona poniżej kolana serwującego, w przeciwnym razie serwujący traci serwis. Piłka musi odbić się raz, zanim serwer może ją zwrócić.

Serwuj poprawnie

Słaby serwis może sprawić, że przegrasz grę, zanim jeszcze się ona zacznie. Jeśli chcesz wygrać, musisz serwować poprawnie. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy serwowaniu:

- Krok w kierunku linii serwisowej. Nie musisz być na samej górze, ale kilka kroków we właściwym kierunku to dobry pomysł.

- Odzyskaj swoją rakietę. Przed serwowaniem upewnij się, że rakieta jest za Tobą, ale nie cofaj się zbytnio.

- Trzymaj rakietę prawidłowo. Twoja rakieta powinna być skierowana w górę w powietrzu, tak jakbyś trzymał otwartą książkę.

- Miej oko na piłkę. Utrzymywanie wzroku na piłce pomoże Ci nadać jej właściwy spin i ułatwi ocenę zarówno jej prędkości, jak i trajektorii.

- Zmień swoją grę Są dwa sposoby na zmianę swojej gry: co robisz i czego nie robisz.

- To, czego nie robisz, to granie tak, jakbyś był maszyną tenisową. To kuszące, aby próbować podążać za sztywnym schematem, ale nie jesteś tylko maszyną tenisową - jesteś człowiekiem.

- To, co robisz, to zmiana swoich uderzeń. Możesz to zrobić poprzez przełączenie się na inny typ uderzenia, gdy jest to właściwe, lub podążanie za innym wzorem.

- W trakcie gry możesz znaleźć się w trudnej sytuacji. Może się to zdarzyć z powodu umiejętności lub szczęścia innego gracza.

- Kiedy tak się dzieje, musisz zmienić swoją grę. Możesz to zrobić poprzez zrobienie czegoś innego, jak na przykład oddanie innego strzału, podążanie za innym wzorem lub wypróbowanie innej strategii.

Miej oko na piłkę

Utrzymywanie wzroku na piłce podczas gry jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze, pomaga ci podążać za piłką. Po drugie, ułatwia przewidywanie, gdzie piłka wyląduje. Wreszcie, pozwoli Ci zobaczyć, czy piłka jest nad siatką, czy nie. Jeśli trzymać oko na piłkę podczas gry, będziesz miał znacznie łatwiejszy czas. Są dwa sposoby na zmianę swojej gry: to, co robisz i to, czego nie robisz.

- To, czego nie robisz, to granie tak, jakbyś był maszyną tenisową. To kuszące, aby próbować podążać za sztywnym wzorcem, ale nie jesteś tylko maszyną tenisową - jesteś istotą ludzką.

- To, co robisz, to zmiana swoich uderzeń. Możesz to zrobić poprzez przełączenie się na inny rodzaj uderzenia, gdy jest to właściwe, lub podążanie za innym wzorem. - W trakcie gry możesz znaleźć się w trudnej sytuacji. Może się to zdarzyć z powodu umiejętności lub szczęścia innego gracza.

- Kiedy tak się dzieje, musisz zmienić swoją grę. Możesz to zrobić poprzez zrobienie czegoś innego, jak na przykład oddanie innego strzału, podążanie za innym wzorem lub wypróbowanie innej strategii.

Staniesz się dużo lepszy w tenisie, jeśli będziesz próbował wszystkiego. Jeśli jesteś zbyt nieśmiały, by spróbować drop shota, albo nigdy nie podchodzisz do siatki, nie zrobisz postępów tak szybko. Musisz mieć wiarę w swoje możliwości i być przygotowanym na popełnianie błędów. Nie możesz zostać wielkim graczem grając tylko bezpieczne strzały i unikając ryzyka. Musisz podjąć kilka ryzyk i popełniać błędy. Upewnij się, że robisz te rzeczy z pewną regularnością, a znajdziesz swoją grę poprawiając się szybko. Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma reguły mówiącej, że musisz grać jak początkujący każdego dnia.