Siedem niezbędnych wskazówek dla początkujących tenisistówGra w tenisa może być dość przytłaczająca dla początkujących, zwłaszcza tych, którzy nigdy wcześniej w nią nie grali. Jest to dynamiczna gra, która wymaga od graczy szybkiego myślenia i poruszania się jeszcze szybciej. Jednak, gdy dostaniesz hang of it, tenis nie jest tak trudne, jak się wydaje. W rzeczywistości jest to dość proste do odebrania. Utrzymanie motywacji jako początkujący gracz w tenisa może być wyzwaniem, ponieważ jest tak wiele trzeba się nauczyć i ćwiczyć, zanim można wziąć swoją grę na następny poziom. Jak w każdym innym sporcie, regularne ćwiczenia i utrzymanie właściwego nastawienia są kluczowymi czynnikami, które decydują o Twoim sukcesie w tym sporcie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tenisem i chciałbyś uzyskać kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć na właściwej stopie, czytaj dalej! Zebraliśmy siedem pomocnych wskazówek, które pomogą Ci w Twojej podróży.

Trzymaj rakietę prawidłowo

Sposób w jaki trzymasz swoją rakietę zadecyduje o Twoim sukcesie i doświadczeniu w tym sporcie. Prawidłowe trzymanie rakiety pozwala na naturalne wykonywanie strzałów, co może zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku. Trzymanie rakiety prawidłowo zmniejszy również ryzyko kontuzji. Rakiety tenisowe są bardzo ciężkie i mogą powodować obrażenia, jeśli podniesiesz je nieprawidłowo. Istnieje wiele sposobów na trzymanie rakiety, ale najlepszym sposobem jest trzymanie jej za ramę, a nie za struny. Trzymając rakietę za struny, ograniczamy kontrolę nad rakietą i możemy uszkodzić struny. Trzymanie rakiety za ramę pozwoli Ci na większą kontrolę nad uderzeniami, jednocześnie zmniejszając ryzyko uszkodzenia strun.

Naucz się podstawowych ruchów

Nauka podstawowych ruchów, takich jak serw, forehand i backhand, pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości gry. Serw, forehand i backhand to trzy najważniejsze uderzenia w tenisie, a ich opanowanie pozwoli Ci przejść długą drogę. Jako początkujący, możesz chcieć zacząć od forehandu, ponieważ jest on najłatwiejszy do nauczenia. Forehand jest uderzeniem w kierunku przeciwnika przy użyciu dominującej ręki (tej, którą piszesz). Backhand jest uderzeniem w kierunku przeciwnika przy użyciu niedominującej ręki. Jako początkujący, możesz chcieć zacząć od serwu, ponieważ jest on najłatwiejszy do nauczenia. Serw jest pierwszym uderzeniem, które tenisista wykonuje podczas gry. Jest to serw, który przechodzi nad siatką na drugą stronę zaraz po rzucie monetą.

Zrozumieć zasady gry

Zasady gry mogą wydawać się banalne i niepotrzebne, gdy dopiero zaczynasz, ale są kluczowe, jeśli chodzi o poprawę Twojej gry. Zrozumienie i stosowanie zasad gry w tenisa zapewni, że grasz we właściwy sposób i że nie ryzykujesz dyskwalifikacji za naruszenie zasad. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to zapoznać się z wymiarami kortu. Kort ma określony kształt i chcesz się upewnić, że pozostajesz w tych granicach, aby uniknąć ukarania. Kort serwisowy to obszar za linią bazową, na którym możesz serwować. Chcesz również dowiedzieć się o systemie punktacji w tenisie.

Punktacja jest istotną częścią tenisa, ponieważ mówi, kto wygrywa punkt i ile punktów ma każdy gracz. Możesz również wykorzystać etykietę tenisową na swoją korzyść, ucząc się właściwego zachowania na korcie i poza nim.

Znajdź dobrego trenera

Chociaż możesz nauczyć się wiele z książek i tutoriali online, posiadanie trenera tenisa pomoże ci postępować znacznie szybciej niż gdybyś miał nauczyć się gry na własną rękę. Posiadanie trenera tenisa pomoże Ci stać się lepszym graczem szybciej, co ostatecznie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. Posiadanie trenera tenisa może pomóc Ci rozwiązać wszelkie problemy, które możesz mieć ze swoją grą i zapewni Ci odpowiednie porady, aby poprawić swoje umiejętności. Jeśli chcesz stać się lepszym tenisistą, znalezienie dobrego trenera tenisa jest niezbędne. Posiadanie trenera tenisa nie jest tanie, ale jest to inwestycja, która opłaci się w dłuższej perspektywie. Ważne jest, aby zrobić swoje badania podczas poszukiwania trenera tenisa. Chcesz się upewnić, że znajdziesz trenera tenisa z odpowiednim doświadczeniem i referencjami.

Włącz trening siłowy do swojej rutyny treningowej

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tenis jest dynamicznym sportem, który wymaga od graczy myślenia i szybkiego poruszania się. Gra w tenisa pomoże Ci poprawić swoją grę, ale to nie wystarczy, aby przenieść swoją grę na wyższy poziom. Musisz również skupić się na ćwiczeniach siłowych i mobilności, aby poprawić swoje umiejętności i uniknąć urazów. Posiadanie silnych mięśni jest niezbędne dla każdego sportu, a tenis nie jest wyjątkiem. Silne mięśnie pomogą Ci utrzymać prawidłową postawę i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Chociaż istnieje kilka ćwiczeń, które mogą pomóc ci wzmocnić mięśnie, ważone przysiady i pompki powinny być zawarte w twojej rutynie. Squats to świetne ćwiczenie dolnej części ciała, które pomoże Ci zbudować silne nogi i mięśnie rdzenia. Push-upy są skutecznym ćwiczeniem górnej części ciała, które pomoże Ci wzmocnić ramiona, barki i mięśnie rdzenia.

Nie zapomnij się rozciągnąć

Jak już wspomnieliśmy, tenis to dynamiczny sport, który wymaga szybkiego myślenia i szybkich ruchów. Podczas gdy wzmacnianie mięśni jest ważne, równie ważne jest rozciąganie mięśni, aby uniknąć kontuzji. W rzeczywistości badania pokazują, że rozciąganie może faktycznie zapobiegać urazom mięśni w porównaniu do ćwiczeń wzmacniających. Istnieje kilka odcinków, które możesz wykonać przed i po sesji tenisowej, aby pomóc Ci zapobiec urazom i poprawić swoją grę. Pamiętaj, aby utrzymać każde rozciąganie przez około 30 sekund i rozciągnąć wszystkie główne grupy mięśni, w tym dolną część pleców, górną część pleców, ramiona, klatkę piersiową, ramiona i nogi.

Tenis to zabawny i dynamiczny sport, który może pomóc Ci poprawić swoją siłę i wytrzymałość, jednocześnie wypuszczając trochę pary. Jeśli szukasz, aby dodać nowy sport do swojej tygodniowej rutyny, tenis jest świetną opcją. Możesz grać w tenisa w każdym wieku i nie wymaga to dużego zaangażowania czasowego. Gdy poznasz zasady i podstawy gry, możesz grać z rodziną i przyjaciółmi. Chociaż tenis może być wyzwaniem i onieśmielającym dla początkujących, jest to również świetny sposób na utrzymanie kondycji i dobrą zabawę. Jeśli zastosujesz się do tych siedmiu pomocnych wskazówek, gra stanie się o wiele łatwiejsza do przyswojenia.