Najlepsze rakiety tenisowe dla początkujących: Co powinieneś wiedzieć przed zakupemTenis może być grą dla każdego, ale to nie znaczy, że jest łatwy. Dla nowych graczy wyzwaniem będzie czyste uderzenie piłki, nie mówiąc już o tym, że w odpowiednim kierunku. Aby odnieść sukces, trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Najlepsze rakiety tenisowe dla początkujących robią ogromną różnicę. Wysokiej jakości rakieta pomoże Ci zamachnąć się szybciej i mocniej, uderzyć strzały z dokładnością i poprawić swoją grę znacznie szybciej niż tani lub używany sprzęt. Zła rakieta może cię spowolnić, a nawet doprowadzić do kontuzji, ponieważ stres jest umieszczony na stawach nie przeznaczonych do tego rodzaju obciążenia. Na szczęście nie jest to temat, w którym trzeba wydać dużo pieniędzy, aby uzyskać dobrą wydajność. Istnieje wiele niedrogich rakiet tam, które działają dobrze w rozsądnym punkcie cenowym. Ten przewodnik obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze najlepszej rakiety tenisowej dla początkujących...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rakiety tenisowej

Rakieta tenisowa składa się z kilku elementów, które mogą różnić się typem, rozmiarem i materiałami. Ma to duży wpływ na to jak rakieta gra i ile siły może przyjąć przed złamaniem. Oto główne punkty, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie rakiety tenisowej:

  • Materiał ramy - Jest to zwykle wykonane z włókna węglowego, aluminium lub stali. Klatki - Są to części rakiety, w których trzyma się struny. Są one wykonane z różnych materiałów i wpływają na trwałość.
  • Uchwyt - Część, w której trzymasz rakietę wpływa na komfort.
  • Wałek - Długość wałka różni się w zależności od wzrostu i zasięgu gracza.

Typ i rozmiar rakiety

Dłuższe rakiety pomogą Ci dosięgnąć piłki, ale mogą sprawić, że będziesz musiał rozciągnąć się na więcej strzałów. Krótsze rakiety dadzą ci szybkość i moc, ale utrudnią ci dotarcie do strzałów. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar rakiety dla swojego wzrostu i wagi. Zbyt duża rakieta zmniejszy twoją moc, a zbyt mała nadwyręży nadgarstek i ramię. Możesz użyć tego przewodnika po rozmiarach rakiet, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru: Długość rakiety mierzona jest od czubka główki do końca rączki. Rakiety juniorskie mają zazwyczaj od 23 do 26 cali, a damskie i męskie mają 26 cali.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar

Jeśli jest jedna rzecz, na punkcie której tenisiści mają obsesję, to jest to rozmiar ich rakiet. I nie ma się co dziwić, ponieważ kontroluje on wszystko, od szybkości zamachu i dokładności strzału do tego, ile energii zużyjesz w trakcie meczu. Rozmiar rakiety mierzony jest w calach, od rączki do końca główki, gdzie znajdują się struny. Nawet w obrębie jednej marki i typu rakiety, może istnieć zakres rozmiarów ze względu na różne kształty główki. Zasadą jest, aby wybrać rozmiar, który pozwala na pełne wyciągnięcie ręki podczas trzymania rakiety bez konieczności naciskania na nadgarstek. Jeśli masz krótsze ramiona, możesz spróbować mniejszej rakiety lub cięższej z większą główką, ponieważ to da ci dodatkowy zasięg. Podobnie gracze z długimi ramionami mogą wybrać dłuższą rakietę.

Czego szukać w rakiecie tenisowej

Rakieta tenisowa nie jest po prostu kawałkiem sprzętu, który kupujesz i używasz przez lata. Jest to coś, co będzie często używane i dlatego musi być wymieniane od czasu do czasu, gdy się zużyje. Należy jednak pamiętać, że rakietę należy wymienić zanim dojdzie do tego momentu, ponieważ ważne jest, aby mieć rakietę odpowiednią dla swojego poziomu umiejętności i rodzaju tenisa, w który się gra. Jeśli dopiero zaczynasz grać w tenisa, potrzebujesz rakiety, która jest przeznaczona dla początkujących. Rakiety te są lżejsze, krótsze i mają mniejsze główki niż te przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Są łatwiejsze do wymachu, co pomoże Ci nawiązać kontakt z piłką i rozwinąć swoje umiejętności. Rakieta tenisowa składa się z trzech elementów: rączki, główki i strun. Rączka jest miejscem, w którym trzyma się rakietę i musi być wystarczająco mocna, aby wytrzymać nacisk uchwytu i siłę wymachu. Kiedy trzymasz rakietę, używasz palców, aby docisnąć struny do główki rakiety i nawiązać kontakt z piłką. Główka rakiety jest miejscem, do którego przymocowane są struny i jest częścią rakiety, którą uderzasz piłkę.

Jak znaleźć najlepszą rakietę tenisową dla siebie

Najlepsza rakieta tenisowa dla Ciebie to taka, która pozwala Ci na jak najszybsze i najmocniejsze zamachnięcie się bez łamania formy i utraty kontroli. Musisz wypróbować kilka typów i modeli rakiet tenisowych - i naprawdę je naciskać - aby zobaczyć, jakie są ich punkty przełamania i które z nich spełniają Twoje osobiste potrzeby wydajności. Można to zrobić na lokalnym korcie tenisowym, gdzie można uderzyć o ścianę lub maszyny do piłki, lub w sklepie z rakietami tenisowymi, które zapewniają obszar uderzenia dla klientów. Gdy dowiesz się, co działa najlepiej dla Ciebie, pamiętaj o kilku rzeczach. Rakiety tenisowe są wykonane z materiałów, które mogą się zepsuć w trakcie użytkowania. Więc podczas gdy możesz lubić dźwięk i czuć się z pewnej rakiety teraz, może lubisz inny jeden lepiej po kilku miesiącach użytkowania. Kolejną ważną rzeczą jest upewnienie się, że kupujesz rakietę, która jest odpowiednia dla twojego poziomu umiejętności i rodzaju tenisa, w który grasz.

Najlepsze rakiety dla początkujących Head Radical Tour 100 - Najlepsza rakieta tenisowa dla początkujących, którzy szukają lekkiej rakiety z doskonałym czuciem. Radical Tour 100 jest idealny dla graczy, którzy chcą mieć pewność, że trafią w piłkę przy każdym strzale. Rakieta nadaje się do wszystkich poziomów umiejętności i jest świetna dla początkujących, którzy chcą lekkiej rakiety z doskonałym czuciem. Head YouTek 19 - Kolejna rakieta, która jest świetna dla nowych graczy to Head YouTek 19. Ta rakieta ma duży sweet spot i jest również bardzo lekka i łatwa w manewrowaniu. Jeśli jesteś nowy w grze, powinieneś złapać tę rakietę i zacząć grać. Wilson nCode n3 - Jeśli jesteś początkującym graczem, który szuka rakiety, która jest nieco bardziej zaawansowana, powinieneś sprawdzić Wilson nCode n3. Rakieta ta posiada technologię Triad, która pozwala na wygenerowanie tony mocy przy każdym zamachu.

Jak widać, istnieje wiele rzeczy do rozważenia podczas zakupów rakiet tenisowych. Ta lista pomoże Ci znaleźć najlepszą rakietę tenisową dla początkujących takich jak Ty. Pamiętaj, że Twoja rakieta będzie miała duży wpływ na Twoją grę, więc pamiętaj o tych wskazówkach podczas zakupów kolejnej rakiety tenisowej. Teraz, gdy wiesz, czego szukać w rakiecie tenisowej, możesz znaleźć najlepszą rakietę tenisową dla początkujących, która Ci odpowiada.