Sześć grzechów głównych tenisa: Jak uniknąć stania się graczem, którego wszyscy nienawidząSześć grzechów głównych tenisa to książka napisana przez Johna McEnroe. Jest jednym z najbardziej znanych tenisistów na świecie. Wygrał 7 Wielkich Szlemów i 77 turniejów ATP. McEnroe zaczyna swoją książkę od opowieści o swoim dzieciństwie i o tym, jak nauczył się grać w tenisa z ojcem. Opowiada nam również o niektórych swoich wczesnych meczach i o tym, jak był w stanie rozwinąć niektóre umiejętności, które uczyniły go tak niesamowitym graczem.

O tenisie…

Tenis to gra, która nadaje się do wdzięku i elegancji. Jest to również sport z potencjałem do poważnego szaleństwa. Kort tenisowy może być bezlitosnym miejscem, gdzie jeden nietrafiony strzał lub chwila słabości może kosztować cię mecz. Dlatego tak ważne jest, aby każdy gracz wiedział, jak kontrolować swoje emocje na korcie i unikać błędów, a także działań, które rozgniewają przeciwników i kosztują cię szacunek w szatni. Tak naprawdę istnieje więcej niż siedem grzechów śmiertelnych tenisa; są one po prostu szczególnie powszechne wśród graczy na wszystkich poziomach gry. Jeśli poważnie myślisz o zostaniu lepszym graczem, wiedza o tym, czego nie robić na korcie jest tak samo ważna jak wiedza o tym, co powinieneś robić.

Zazdrość: Kiedy chcesz mieć to, co ma twój przeciwnik

W tenisie szczęście jednej osoby nigdy nie jest nieszczęściem innej osoby. Jeśli twoja przeciwniczka trafia świetny strzał, to świetnie dla niej. Jeśli ty trafisz świetny strzał, to świetnie dla ciebie. Jeśli twoja przeciwniczka wygrywa mecz, to nie dlatego, że ty przegrałeś; to dlatego, że ona wygrała. Zazdrość jest uczuciem niezadowolenia lub żałosnej tęsknoty spowodowanej postrzeganiem przewagi, sukcesu lub szczęścia innej osoby. Jeśli pozwolisz sobie na uczucie zazdrości, będziesz czuł niezadowolenie z własnych osiągnięć i będziesz dążył tylko do tego, aby były one "wymierne" w stosunku do osiągnięć przeciwnika. Jeśli pozwolisz, by pokonała cię zazdrość, stracisz koncentrację na własnej grze i staniesz się ślepy na możliwości poprawy swoich wyników. Jest to grzech śmiertelny, ponieważ zazdrość zaciemnia twoją zdolność do dostrzegania możliwości poprawy we własnej grze i może być przyczyną podejmowania złych decyzji.

Duma: Kiedy jesteś dumny tylko z tego, co masz

Tenis jest sportem konkurencyjnym, ale to nie znaczy, że powinieneś być dumny z własnego sukcesu kosztem innych. Duma jest często związana z poczuciem wyższości i samoświadomości. Tenisiści, którzy pozwalają sobie być pokonanym przez dumę, będą cenić tylko własną grę i nie będą zainteresowani pomaganiem swoim przeciwnikom w poprawie. Jest to grzech śmiertelny, ponieważ duma spowoduje utratę szacunku w szatni, a przeciwnicy zaczną nie lubić cię grać, ponieważ nie chcesz się od nich uczyć.

Chciwość: Kiedy skupiasz się tylko na tym, by zdobyć więcej

Tenisiści, którzy są pokonani przez chciwość, będą koncentrować się tylko na zwiększaniu własnych nagród i nie będą zainteresowani pomaganiem innym graczom w poprawie ich sytuacji finansowej. Chciwość jest zdefiniowany jako nienasycone pragnienie, zwłaszcza dla bogactwa lub korzyści materialnych. Chciwość spowoduje, że staniesz się samolubny i niezdolny do treningu. Jeśli pozwolisz sobie na to, by pokonała cię chciwość, zapomnisz, że jesteś częścią zespołu i że zależysz od swoich kolegów w kwestii wsparcia i motywacji. Jest to grzech śmiertelny, ponieważ chciwość spowoduje, że stracisz szacunek w szatni i uniemożliwi ci otrzymanie nagród finansowych, do których masz kwalifikacje.

Lenistwo: Kiedy jesteś fizycznie niezdolny do ruchu

Tenisiści, którzy są pokonani przez lenistwo, stracą kontrolę nad kortem i nie będą w stanie poruszać się wystarczająco szybko, aby oddać strzał lub ustawić się poprawnie. Lenistwo jest zdefiniowany jako brak zainteresowania lub wysiłku; lenistwo. Lenistwo spowoduje, że poczujesz się uprawniony do pewnych strzałów i stracisz koncentrację na poprawie szybkości i zwinności na korcie. Jest to grzech śmiertelny, ponieważ spowoduje, że twoi przeciwnicy będą sfrustrowani i będą chcieli przestać z tobą grać.

Gniew: Kiedy twój gniew bierze górę nad tobą

Tenisiści, którzy są pokonani przez gniew, pozwolą, aby ich złość stała się najlepsza i będą łatwo sfrustrowani. Gniew jest zdefiniowany jako silne uczucia złości i wrogości. Gniew spowoduje, że skupisz się na błędach przeciwnika i stracisz kontrolę nad swoimi emocjami. Jest to grzech śmiertelny, ponieważ gniew spowoduje, że stracisz szacunek w szatni i sprawi, że twoi przeciwnicy nie będą chcieli z tobą grać. Gniew spowoduje również, że będziesz popełniał błędy, ponieważ będziesz skupiony na błędach przeciwnika, a nie na własnej grze.