5 największych tenisistów wszech czasówIstnieje mnóstwo sportów, które sportowcy mogą wybrać do uprawiania. Każdy sport ma swój własny, unikalny zestaw wyzwań i nagród. Podczas gdy niektórzy gracze mogą wyróżniać się w jednym konkretnym sporcie, najlepsi sportowcy to ci, którzy są w stanie zademonstrować swoje umiejętności i zdolności w wielu różnych dyscyplinach. W przeciwieństwie do innych sportów zespołowych, tenis ma bardziej indywidualny charakter. Nie ma tu ułamka sekundy zaufania lub koleżeństwa z kolegą z drużyny podczas gry w tenisa. W każdym momencie gry jesteś tylko ty przeciwko swojemu przeciwnikowi, co sprawia, że jest to jeszcze większe wyzwanie dla tych sportowców. Niewielu jest ludzi, którym udało się opanować sztukę tenisa lepiej niż komukolwiek innemu - nawet wśród profesjonalistów - i którzy wykazali się niezrównanym poziomem umiejętności na korcie oraz poświęceniem poza nim.

Kto jest największym tenisistą w historii?

Jeśli spojrzymy na legendy tenisa i spróbujemy zdecydować, kto jest największym tenisistą wszech czasów, nie możemy po prostu decydować na podstawie liczby zdobytych tytułów. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, takich jak epoka, w której grał dany tenisista, jego zdolność do dostosowania się do zmian w grze, jego siła psychiczna i jego zdolność do wyróżniania się na wszystkich nawierzchniach kortów.

Nie możemy zapomnieć o tym, że tenis jest bardzo indywidualnym sportem i że to gracz jest odpowiedzialny za wszystko, co dzieje się na korcie. Aby zdecydować, kto jest najlepszym tenisistą wszech czasów, musimy porównać poszczególne osoby i wziąć pod uwagę ich najlepsze lata.

Roger Federer - największy tenisista wszech czasów

Roger Federer wygrał więcej Wielkich Szlemów niż jakikolwiek inny tenisista w historii i przez wielu jest uważany za najlepszego tenisistę wszech czasów. Federer jest jednym z najbardziej naturalnie utalentowanych tenisistów w historii, a jego popisowy strzał - jednoręczny backhand - jest jednym z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek widziano na korcie tenisowym. Jest również jednym z najbardziej eleganckich tenisistów wszech czasów.

Umiejętność Federera do używania własnego stylu i nie ulegania wpływom stylu przeciwnika i zmianom w grze jest tym, co czyni go najlepszym tenisistą wszech czasów. Może zagrać prawie każdy rodzaj tenisa i wygrać mecz. Roger Federer wygrał 17 Wielkich Szlemów, co stawia go na drugim miejscu na liście wszech czasów za Rafaelem Nadalem, który ma ich 19.

Federer jest jednym z najbogatszych sportowców na świecie, a jego dochody pochodzą z umów sponsorskich, nagród pieniężnych i opłat za występy. W ciągu swojej kariery wygrał ponad 90 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych, a jego obecna wartość netto wynosi około 360 milionów dolarów.

Serena Williams - Największa tenisistka wszech czasów

Serena Williams jest jedną z najlepszych tenisistek wszech czasów i jedną z największych sportsmenek, jakie kiedykolwiek widział świat. Zdobyła więcej tytułów Wielkiego Szlema niż jakakolwiek inna tenisistka w Erze Otwartej i była inspiracją dla milionów ludzi swoimi osiągnięciami na korcie i poza nim. Zainspirowała miliony ludzi swoją pewnością siebie, wdziękiem i umiejętnością radzenia sobie z presją w bardzo młodym wieku.

W wieku zaledwie 21 lat Serena Williams została pierwszą Afroamerykanką, która wygrała Wimbledon. Zdobyła w sumie 23 tytuły Wielkiego Szlema, w tym sześć tytułów Wimbledonu, cztery tytuły Australian Open, sześć tytułów French Open i cztery tytuły US Open.

Serena Williams w ciągu swojej kariery wygrała ponad 80 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych. Od 2010 roku wygrała ponad 50 milionów dolarów i była numerem jeden w rankingu WTA przez ponad 300 tygodni.

Rafael Nadal - największy męski tenisista wszech czasów

Nadal zdobył więcej tytułów Wielkiego Szlema niż jakikolwiek inny męski tenisista w historii z 19 tytułami, w tym 10 tytułów French Open, 2 tytuły Wimbledonu i 8 tytułów US Open. Jest jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów wszech czasów i zasłużył na miano największego męskiego tenisisty wszech czasów.

Styl gry Nadala jest uważany za jeden z najlepszych w historii gry. Choć wielu graczy próbowało naśladować jego styl, nie udało im się osiągnąć takich samych rezultatów. Nadal jest znany jako bardzo agresywny gracz z bardzo mocną grą. W trakcie swojej kariery wygrał ponad 100 milionów dolarów w puli nagród, a od 2010 roku wygrał ponad 50 milionów dolarów w puli nagród.

Wartość netto Nadala szacowana jest na około 150 milionów dolarów, a w swojej dotychczasowej karierze zdobył 10 tytułów Wielkiego Szlema. Był numerem jeden w rankingu ATP przez ponad 700 tygodni, co jest drugim najdłuższym w historii, tylko za Rogerem Federerem.

Novak Djokovic - Najlepszy tenisista wszech czasów

Djokovic zdobył więcej tytułów Wielkiego Szlema niż jakikolwiek inny tenisista w historii z 12 tytułami, w tym sześć tytułów Australian Open, dwa tytuły Wimbledonu, dwa tytuły US Open i jeden tytuł French Open. Zdobył rekordowe sześć tytułów Australian Open i rekordowe sześć tytułów Wimbledonu i przez wielu jest uważany za najlepszego tenisistę wszech czasów. Podczas swojej kariery wygrał ponad 100 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych, a jego obecna wartość netto wynosi około 150 milionów dolarów.

Styl gry Djokovica został opisany jako all-court game, co oznacza, że potrafi grać dobrze na każdym rodzaju nawierzchni. Od 2010 roku wygrał ponad 50 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych, a od 2011 roku jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem. Był numerem jeden przez ponad 600 tygodni, co jest drugim wynikiem w historii, tylko za Federerem, który był numerem jeden przez ponad 700 tygodni.

Djokovic zdobył w swojej karierze 12 tytułów Wielkiego Szlema, w tym trzy kolejne tytuły w Wimbledonie i trzy kolejne w Australian Open.