Top 5 porad jak zostać profesjonalistą w tenisieMyślisz o zostaniu profesjonalnym tenisistą? Potrzeba lat praktyki i determinacji, aby osiągnąć ten poziom. Ale jeśli jest to coś, do czego dążysz, to zacznijmy! Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem tej trudnej podróży, takich jak możliwości gry w turniejach i swojej dostępności w godzinach największej gry. Istnieją również różne koszty związane z zostaniem profesjonalistą, w tym opłaty członkowskie i wydatki, takie jak podróż, sprzęt i odzież. Wreszcie, istnieją czynniki osobiste, takie jak harmonogram treningów, dostępność trenerów lub innych zasobów, a także czas, który masz do dyspozycji, aby poświęcić się temu sportowi. Jeśli jesteś gotowy na to wyzwanie, oto kilka wskazówek, jak możesz zostać zawodowcem raczej wcześniej niż później.

Zaangażuj się w codzienne ćwiczenia

Na początku swojej drogi, prawdopodobnie będziesz grał przeciwko graczom, którzy mają lata doświadczenia pod pasem. Jak więc możesz z nimi konkurować? Najlepszym sposobem na wyrównanie szans i wyprzedzenie gry jest stworzenie silnych fundamentów dla swojej gry. Oznacza to zbudowanie silnego połączenia umysł-ciało, poprawę swojej gry za pomocą ćwiczeń i ćwiczeń oraz uczenie się i poprawianie błędów. Silne fundamenty pomogą Ci nie tylko w bezpośredniej grze. Będzie on służył jako podstawa do rozwijania ogólnej gry przez całą karierę zawodniczą.

Zaangażuj się w codzienne ćwiczenia Profesjonalna kariera tenisowa jest wymagająca, dlatego należy zaplanować i poświęcić się codziennym treningom. Powinieneś być dobrze wypoczęty i gotowy do gry jednego dnia i rywalizacji następnego, czasami w różnych miastach lub krajach. Aby odnieść sukces, musisz być gotowy do regularnej gry na wysokim poziomie. A żeby to zrobić, musisz zaplanować swój czas i być zaangażowanym w codzienne ćwiczenia.

Oznacza to poświęcenie określonej ilości czasu na tenis każdego dnia, każdego dnia, aby zapewnić sobie czas na poprawę gry i utrzymanie kondycji. Na przykład, jeśli masz cel zagrania w turnieju za trzy miesiące, powinieneś zacząć ćwiczyć i grać już teraz, abyś był gotowy na ten termin. Nie możesz jednak po prostu pojawić się na turnieju i oczekiwać, że wygrasz.

Zbadaj i wytrenuj program siłowy specyficzny dla danego sportu W zależności od swoich celów, możesz chcieć specjalizować się w pewnym rodzaju tenisa, np. w tenisie ziemnym. Ponadto, możesz chcieć grać na profesjonalnym obwodzie tenisowym. Jeśli tak, trzeba będzie zbudować swoją siłę, aby wytrzymać rygory życia tenisisty. Ogólnie rzecz biorąc, tenisiści muszą mieć siłę w ich przedramionach, nadgarstkach, dłoniach, palcach, górnej części pleców i ramionach.

Ponadto, większość uderzeń tenisowych wymaga pewnego poziomu siły nóg, więc tenisiści powinni mieć również silne nogi. Ważne jest, aby trenować do specyficznych wymagań tenisa poprzez zrównoważenie ćwiczeń specyficznych dla tenisa z treningiem siłowym. Dzięki temu poprawisz swoje wyniki w tenisie i zmniejszysz ryzyko kontuzji. Program ćwiczeń siłowych dla tenisa powinien zawierać różne ćwiczenia na mięśnie widoczne na powyższym zdjęciu.

Rozwiń swoją grę mentalną

Podczas gdy fizyczne aspekty zostania profesjonalistą w tenisie są ważne, tak samo ważna jest gra mentalna. Fizyczne zdolności to tylko mała część równania. Gra mentalna to wszystko, co dzieje się w twoim umyśle przed, podczas i po meczu. Nie tylko wpływa to na twoją wydajność, ale może również dyktować, jak długo pozostaniesz w grze. Istnieje wiele umiejętności umysłowych, które są niezbędne dla profesjonalnych tenisistów, w tym zaufanie, koncentracja i sen.

Sieć i znajdź mentorów

Jednym z najlepszych sposobów na przyspieszenie swojej kariery tenisowej jest znalezienie mentorów i trenerów, którzy mogą poprowadzić Cię po drodze. Możesz to zrobić poprzez sieć poprzez różne kluby tenisowe, uderzając z przyjaciółmi lub dołączając do ligi. Znalezienie mentorów może być tak proste, jak pytanie doświadczonego gracza tenisowego, czy chcieliby uderzyć z tobą lub pomóc w grze. Innym sposobem na znalezienie mentorów jest badanie trenerów. Można to zrobić przeglądając ich strony internetowe i dowiedzieć się, w czym się specjalizują. Możesz również znaleźć trenerów za pomocą portali społecznościowych, takich jak LinkedIn.

Zostanie profesjonalnym tenisistą to długi i trudny proces. Wymaga wiele poświęcenia, praktyki i wytrwałości. Podczas gdy niektórzy ludzie są naturalnie obdarzeni tym sportem, większość ludzi musi pracować bardzo ciężko, aby dostać się do tego poziomu. Jednakże, jeśli poważnie myślisz o tym, możesz to zrobić. Zacznij od zbudowania silnych fundamentów, zobowiązując się do codziennych ćwiczeń i treningu programu siłowego specyficznego dla sportu. Następnie rozwijać swoją grę psychiczną, sieć, aby znaleźć mentorów i znaleźć trenerów, którzy mogą pomóc w drodze. Dzięki tym wskazówkom, możesz urzeczywistnić swoje marzenie o zostaniu profesjonalistą w tenisie.