Meczu tenisowy - uniwersalny przewodnik dla każdego początkującego graczaKiedy grasz z nowym przeciwnikiem po raz pierwszy, może być trudno wiedzieć dokładnie, jak przygotować się do następnego meczu. Zawsze jest ten moment paniki tuż po ostatnim punkcie, kiedy zadajesz sobie pytanie: Co muszę zrobić, aby przygotować się do mojego następnego meczu? Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie grasz ze stałym partnerem lub jeśli właśnie skończyłeś grać z kimś, kto gra zupełnie inaczej niż twoi normalni przeciwnicy. Większość ludzi bierze pod uwagę wiele różnych rzeczy, kiedy przygotowuje się do następnego meczu, jak na przykład to, jaka strategia zadziałała najlepiej przeciwko poprzedniemu przeciwnikowi i gdzie mogliby poprawić pewne strzały. Istnieje jednak kilka bardziej subtelnych szczegółów, które wielu graczy ma tendencję do przeoczenia podczas swoich przedmeczowych przygotowań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie to szczegóły i jak możesz je wykorzystać na swoją korzyść przed następnym meczem tenisowym!

Poznaj mocne i słabe strony swojego przeciwnika

Jednym z najlepszych sposobów na zrozumienie gry Twojego następnego przeciwnika jest poznanie jego mocnych i słabych stron jako gracza. Możesz to osiągnąć poprzez przyjrzenie się ich poprzednim meczom - jeśli było ich nagranie, to jeszcze lepiej! Powinieneś również spróbować porozmawiać z przeciwnikiem przed meczem i zapytać go o jego mocne i słabe strony.

Może on jednak nie zechce podzielić się z Tobą tymi informacjami. Czasami trzeba po prostu zgadywać! Jest wiele sposobów na poznanie mocnych i słabych stron przeciwnika. Na przykład, jeśli jest on leworęczny, możesz spróbować przełączyć się na swoją lewą rękę i zobaczyć, jak to się skończy.

Przeanalizuj swoje mocne i słabe strony

Kolejnym ważnym krokiem w przygotowaniu do następnego meczu tenisowego jest zastanowienie się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami jako gracza. Jest to ważne, ponieważ pozwala zidentyfikować obszary swojej gry, nad którymi musisz pracować i poprawić przed następnym meczem. Podczas przeglądu swoich mocnych i słabych stron, możesz zauważyć, że są pewne obszary, w których twój przeciwnik jest lepszy od ciebie. To może pomóc Ci dowiedzieć się, jakie są ich mocne strony i jak mogą być potencjalnym zagrożeniem dla Ciebie podczas meczu.

Ustal swój plan gry

Kiedy znasz swoje mocne i słabe strony, a także mocne i słabe strony przeciwnika, jesteś w stanie ustalić plan gry na mecz. Może to być wszystko, od "spróbuj uderzyć piłkę wewnątrz-out na obu stronach" do "upewnij się, aby użyć mojego topspin kiedy tylko mogę". Istnieje wiele różnych czynników, które mogą doprowadzić Cię do stworzenia planu gry na następny mecz. Być może zauważyłeś, że Twój przeciwnik ma słaby serw. A może ty masz silny backhand, a jego forehand jest słabszy od twojego.

Niezależnie od tego jaki plan gry ustalisz na następny mecz, upewnij się, że jest on osiągalny. Nie chcesz przecież stawiać sobie nierealistycznych oczekiwań, a na koniec frustrować się, bo nie możesz ich spełnić. Pamiętaj, że twój plan gry może się zmienić w zależności od matchupu. Twój przeciwnik może mieć inne mocne i słabe strony niż wtedy, gdy ustalałeś swój plan.

Wyznaczaj sobie cele

Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić w ramach przygotowań do następnego meczu jest wyznaczenie sobie celów. Może to być coś tak prostego jak "trafienie co najmniej 50% moich strzałów na lewą stronę kortu" lub "zakończenie meczu z co najmniej 10 wygranymi". Wyznaczanie sobie celów jest świetnym sposobem na utrzymanie koncentracji i motywacji przez cały mecz, niezależnie od wyniku. Jeśli wygrywasz, możesz użyć swoich celów, aby pozostać konsekwentnym i zakończyć mecz jeszcze mocniej. A jeśli przegrywasz, możesz użyć swoich celów, aby pozostać pozytywnym i skupić swoją uwagę na tym, co musisz zrobić.

Zadbaj o swoje ciało

Jedną z rzeczy, która dzieje się po wielu meczach tenisowych jest to, że twoje ciało buduje dużo zmęczenia i wyczerpania. Jednak istnieją rzeczy, które można zrobić, aby pomóc zmniejszyć ilość zmęczenia, że twoje ciało gromadzi.

Po pierwsze, upewnij się, że jesteś nawodniony. Pij dużo wody w ciągu dnia i przynieś wodę ze sobą na kort tenisowy. Następnie, upewnij się, że dostajesz wystarczająco dużo snu i odpoczynku przed i po meczach tenisowych. Ważne jest, aby uzyskać wystarczająco dużo odpoczynku, aby pomóc organizmowi odzyskać i zapobiec zmęczeniu. Możesz również spróbować rozciągania i jogi przed i po meczach, aby pomóc złagodzić sztywność lub bolesność mięśni.

Przygotowanie jest kluczem do wygrania każdego meczu tenisowego, czy jest to twój pierwszy mecz, czy twój ostatni. Stosując się do powyższych porad i wskazówek, przekonasz się, że znacznie łatwiej jest przygotować się do następnego meczu, bez względu na to, kto jest twoim przeciwnikiem.