Przewodnik dla początkujących w golfie!Kiedy ludzie myślą o golfie, myślą o greenach, caddies i dużej ilości pieniędzy. Ale nie musisz być Rockefellerem lub dzieckiem z funduszem powierniczym, aby grać w tę grę. Dzięki Internetowi i mediom społecznościowym, golf jest bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje wiele społeczności internetowych, gdzie ludzie mogą zadawać pytania na temat tego sportu, znaleźć niedrogie lokalne pola, a nawet poznać nowych przyjaciół, którzy cieszą się grą w golfa tak samo jak oni. To nigdy nie było łatwiejsze dla przeciętnej osoby, aby zaangażować się w golfa - nie ważne jak mało masz wolnego czasu! Gra w golfa jest również doskonałym sposobem, aby uzyskać kształt, poznać nowych ludzi i złagodzić stres po długim dniu w pracy. Z tym, że ... Jeśli czytasz ten artykuł, szanse są dobre, że jesteś zainteresowany w nauce więcej o tym wspaniałym sporcie! Więc czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą Ci zacząć grać w golfa dzisiaj!

Co potrzebujesz do gry w golfa

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że trzeba być niezwykle wysportowanym, by grać w golfa. Podczas gdy prawdą jest, że musisz być w przyzwoitej formie, aby grać w tę grę, golf nie jest sportem, który wymaga od ciebie biegu na 100 jardów lub slam dunk w koszykówce. To, co musisz być w stanie zrobić, jednak, jest swing kij golfowy. To może być trudne dla ludzi, którzy mają ograniczoną mobilność w ich rękach, nadgarstkach i/lub palcach. Jeśli nie jesteś pewien, czy golf jest sportem, w którym będziesz mógł uczestniczyć, zamachnij się kijem kilka razy, aby zobaczyć, jakie to uczucie.

Swing golfowy wymaga użycia każdej części ciała - od palców stóp do czoła. Jeśli jednak nie jesteś w stanie wykonać jednego lub więcej niezbędnych ruchów, nie zniechęcaj się! Istnieje mnóstwo innych sposobów na zaangażowanie się w grę. Od wolontariatu na driving range do oglądania i dyskutowania o sporcie z przyjaciółmi - jest wiele sposobów, by cieszyć się golfem, nawet jeśli nie możesz wymachiwać kijem.

Nauka zasad golfa

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś profesjonalny turniej golfowy w telewizji, prawdopodobnie zauważyłeś, że gracze nie zawsze przestrzegają tego samego zestawu zasad. W rzeczywistości istnieją różne zestawy reguł dla różnych typów golfa - takich jak turnieje amatorskie i profesjonalne! Jeśli planujesz grać w golfa regularnie, ważne jest, aby znać zasady gry, aby nie złamać przypadkowo jednego w krytycznym momencie podczas gry.

W internecie jest mnóstwo artykułów, które szczegółowo wyjaśniają zasady gry w golfa - łatwo więc połapać się w tym, co trzeba wiedzieć. Niektóre podstawowe zasady golfa, które powinieneś znać przed wyruszeniem na pole po raz pierwszy, obejmują: Golfiści zagrywają piłkę z pola teeingowego, a nie z fairwaya czy greenu. Nie ma kar za złe strzały - są tylko uderzenia. Nie można wbić kija w przeszkodę lub pułapkę piaskową. Nie możesz wbić kija za polem tee na polu tee. Nie możesz wbić kija w boczne pole wodne. Nie można dotykać ziemi kijem w rough lub na greenach.

Najlepszy sposób, by stać się dobrym w golfie

Najlepszym sposobem, by stać się dobrym w golfie jest praktyka, praktyka, praktyka. Gra jest niesamowicie skomplikowanym sportem - więc potrzeba wiele czasu i wysiłku by stać się w niej biegłym. W rzeczywistości, wielu profesjonalnych golfistów spędza niezliczone godziny ćwicząc swoje umiejętności nawet wtedy, gdy nie grają w konkurencyjnym meczu. Jeśli chcesz być dobry w golfa, musisz ćwiczyć regularnie i korzystać z każdej okazji do poprawy.

Istnieje wiele sposobów na ćwiczenie golfa - od gry z przyjacielem po uderzanie piłek na driving range. Jeśli ty i twój przyjaciel dopiero zaczynacie, najlepiej jest zagrać w towarzyską grę w golfa na mniejszym polu z małą ilością przeszkód. W ten sposób można skoncentrować się na swoich uderzeniach, nie martwiąc się o uderzanie piłek out of bounds. Jeśli masz dostęp do driving range, jest to doskonałe miejsce do pracy nad swoimi umiejętnościami, zbyt. Tylko pamiętaj - najlepszym sposobem, by stać się dobrym w golfie jest trenowanie tak często, jak tylko możesz!

Największa różnica między golfem a innymi sportami

Jedną z największych różnic między golfem a innymi sportami jest to, że zazwyczaj grasz na tym samym polu wiele razy w roku. Golf nie jest wydarzeniem, które odbywa się w ciągu jednego dnia - to regularne zawody, które odbywają się przez kilka dni. Jeśli grasz w lokalnym turnieju golfowym, prawdopodobnie będziesz grał na tym samym dziewięcio- lub 18-dołkowym polu wiele razy w ciągu weekendu lub tygodnia.

Fakt, że grasz na tym samym polu wielokrotnie oznacza, że każda runda jest dla ciebie szansą na poprawienie swoich umiejętności. Jeśli popełniłeś błąd podczas jednej rundy, jest prawdopodobne, że będziesz w stanie poprawić ten błąd podczas następnej rundy. Oznacza to, że za każdym razem, gdy grasz w golfa, będziesz coraz lepszy w tym sporcie!

Jak znaleźć niedrogie lokalne pole golfowe

Istnieją tony wspaniałych klubów golfowych na całym świecie. Jeśli zrobisz trochę badań, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć lokalne pole, które oferuje niedrogie członkostwo i tanie karnety dla gości. Niektóre kluby golfowe pozwalają nawet na grę z przyjacielem za darmo, jeśli jest on członkiem klubu. Znalezienie niedrogiego lokalnego pola golfowego to świetny sposób na rozpoczęcie gry w golfa, jeśli nie masz zbyt wiele pieniędzy do wydania na ten sport.

Przy odrobinie badań, powinieneś być w stanie znaleźć pole w pobliżu, które oferuje tanie członkostwo. Po znalezieniu pola, upewnij się, że sprawdzisz ich stronę internetową lub zadzwoń do klubu, aby dowiedzieć się, kiedy mają dostępne karnety dla gości. Niektóre kursy oferują przepustki dla gości tylko kilka razy w roku - więc chcesz się upewnić, że wiesz, kiedy te czasy są!

Krótka uwaga o sprzęcie

Prawda jest taka, że nie potrzebujesz wiele wymyślnego sprzętu, aby zaangażować się w grę w golfa. Dobra torba golfowa i zestaw kijów są niezbędne do uprawiania tego sportu. Poza tym jednak powinieneś starać się, aby Twój pierwszy zestaw golfowy był jak najprostszy. Łatwo jest dać się złapać na kupowaniu drogich kijów golfowych, piłek i innego sprzętu - ale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby grać w golfa. Prawda jest taka, że łatwo jest znaleźć używany sprzęt golfowy po bardzo niskich kosztach.

Jeśli chcesz zacząć grać w golfa, najlepiej zaopatrzyć się w tani zestaw kijów, używaną torbę golfową i kilka tanich piłek. W ten sposób można uzyskać stopę w drzwiach bez wydawania tony pieniędzy. Kiedy już grasz w grę przez jakiś czas, łatwo jest uaktualnić swój sprzęt do wyższej jakości zestawu, jak twoje umiejętności się poprawiają!